Позиції медичних та дієтологічних організацій щодо веганського харчування

Позиції медичних та дієтологічних організацій щодо веганського харчування

Веганство — це етичний рух за моральні права Тварин, який виступає проти їхньої експлуатації та вбивств.

Веганки та вегани відмовляються від продуктів експлуатації Тварин з етичних міркувань.

Багато людей досі думають, що веганство може бути небезпечним для здоров'я. Але ця думка є помилкою. Дієтологічні організації різних країн на підставі наукових досліджень підтверджують, що збалансоване веганське харчування безпечне для людей різного віку та на всіх етапах життя.

У цьому пості ми зібрали висновки різних дієтологічних та медичних організацій про веганське харчування.

1) Гінекологічне відділення клініки Iaso у Греції

"Відомо, що веганська дієта сприяє благополучному результату вагітності та, зокрема, шляхом підтримки здорової маси тіла знижується ризик розвитку гестаційного діабету та прееклампсії, а також запобігає підвищеній частоті кесаревого розтину".

https://www.iaso.gr/en/maternity-gynecology-clinic/services/maternity-clinic/vegan-maternity-care

2) Міністерство охорони здоров'я та медичної служби Фіджі

"Приклавши трохи додаткового планування, люди на вегетаріанських (веганських) дієтах можуть насолоджуватися дуже поживною їжею, яка сповнена всіх необхідних поживних речовин і має низький вміст насичених жирів, небезпечних для серця".

https://www.health.gov.fj/eating-vegetarian/

3) Департамент охорони здоров'я міста Вікторія, США

"Добре збалансована вегетаріанська або веганська дієта може принести багато користі для здоров'я, наприклад, знизити ризик хронічних захворювань, у тому числі:
— ожиріння;
— ішемічна хвороба серця;
— гіпертонія (високий артеріальний тиск);
— діабет;
— деякі види раку".

https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/healthyliving/vegetarian-and-vegan-eating

4) Міністерство охорони здоров'я Саудівської Аравії

"Людина, яка дотримується добре спланованої вегетаріанської (веганської) дієти, отримає достатню кількість вітамінів і мінералів. Діти можуть дотримуватися вегетаріанської (веганської) дієти; але вони не можуть зробити це без допомоги дорослих. Вагітні й жінки, які годують, повинні дотримуватися збалансованої, різноманітної та здорової дієти, щоб зберегти своє здоров'я, а також здоров'я та ріст своїх дітей".

https://www.moh.gov.sa/en/HealthAwareness/EducationalContent/Food-and-Nutrition/Pages/002.aspx

5) Державна служба охорони здоров'я Австралії

"Вегетаріанська та веганська дієти допомагають знизити ризик захворювань. Вони також можуть забезпечити вас усім білком, мінералами та більшістю вітамінів, необхідних вашому організму".

https://www.healthdirect.gov.au/vegetarian-and-vegan-diets

6) Клініка Майо

"Добре спланована вегетаріанська (веганська) дієта — це здоровий спосіб задовольнити потреби в харчуванні людей різного віку, включаючи дітей, підлітків, вагітних і жінок, що годують. Головне — знати свої потреби в харчуванні, щоб планувати дієту, яка їх задовольняє".

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/in-depth/vegetarian-diet/art-20046446

7) Організація "Дієтологи Канади"

"Позиція "Дієтологів Канади" полягає в тому, що правильно сплановані вегетаріанські (веганські) дієти корисні для здоров'я, повноцінні у поживному відношенні та забезпечують користь для здоров'я при профілактиці та лікуванні деяких захворювань".

https://dcjournal.ca/doi/10.3148/64.2.2003.62

8) Міністерство охорони здоров'я та соціальних служб США, офіс жіночого здоров'я

"Схема здорового харчування для жінок-вегетаріанок (веганок) така ж, як і для будь-якої іншої жінки. Оскільки вегетаріанці (вегани) харчуються в основному рослинною їжею, вони зазвичай отримують більше продуктів, багатих на клітковину, і продуктів з низьким вмістом холестерину, ніж невегани. Але жінкам-вегетаріанкам (веганкам) все одно необхідно стежити за тим, щоб їх харчування було здоровим і включало продукти, що містять кальцій і білок".

https://www.womenshealth.gov/healthy-eating/how-eat-health/vegetarian-eating

9) Американська дієтологічна асоціація

"Позиція Американської дієтичної асоціації полягає в тому, що правильно сплановані вегетаріанські (веганські) дієти, включаючи повністю вегетаріанські або веганські дієти, корисні для здоров'я, мають достатньо поживних речовин і можуть принести користь здоров'ю у профілактиці та лікуванні певних захворювань".

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0002822309007007

10) Комітет лікарів за відповідальну медицину

"Згідно з дослідженням, фінансованим Національним інститутом раку (NIH), у людей, які дотримуються веганської дієти, менше ризиків захворіти на хронічні захворювання порівняно з представниками інших дієтичних груп".

https://www.pcrm.org/news/health-nutrition/vegan-diets-reduce-risk-chronic-disease

11) Департамент харчування Каліфорнійського університету в Девісі

"Вегетаріанська (веганська) дієта має багато потенційних переваг для здоров'я. Дослідження показують, що вегетаріанці (вегани) мають менший ризик смерті від серцево-судинних захворювань та деяких видів раку".

https://nutrition.ucdavis.edu/outreach/nutr-health-info-sheets/consumer-vegetarian

12) Асоціація дієтологів Великобританії

"Рослинна дієта може сприяти здоровому способу життя в будь-якому віці та на будь-якому етапі життя. Але, як і у випадку з будь-якою дієтою, вам слід планувати своє рослинне харчування так, щоб воно задовольняло ваші потреби".

https://www.bda.uk.com/resource/vegetarian-vegan-plant-based-diet.html

13) Фінське продовольче управління


"Ретельно складена веганська дієта також підходить вагітним і жінкам, що годують, дітям і молодим людям".

https://www.ruokavirasto.fi/en/foodstuffs/healthy-diet/nutrition-and-food-recommendations/vegan-diet/

14) Управління охорони здоров'я Норвегії

"Вегетаріанська та веганська дієти можуть мати позитивний вплив на здоров'я (при дотриманні збалансованого харчування)".

https://www.helsedirektoratet.no/rapporter/vegetar-og-vegankost-ekspertuttalelse-fra-nasjonalt-rad-for-ernaering/hva-er-helseeffekten-av-vegetarisk-eller-vegansk-kosthold

15) Італійська спільнота харчування людини

"Докази, розглянуті у цій статті, ясно показують, що добре сплановані вегетаріанські (веганські) дієти, що включають широкий вибір рослинних продуктів та надійне джерело вітаміну B12, забезпечують достатнє споживання поживних речовин".

Position paper on vegetarian diets from the working group of the Italian Society of Human Nutrition (nmcd-journal.com)

16) Міністерство охорони здоров'я Португалії

"При правильному плануванні вегетаріанські дієти, у тому числі лакто-ововегетаріанські або веганські, є здоровими та достатніми за поживною цінністю для всіх циклів життя, і вони можуть бути корисні у профілактиці та лікуванні деяких хронічних захворювань".

https://nutrimento.pt/activeapp/wp-content/uploads/2015/12/Guidelines-for-a-healthy-vegetarian-diet.pdf

17) Університет Гарвард

"Рослинні дієти пропонують всі необхідні білки, жири, вуглеводи, вітаміни та мінерали для оптимального здоров'я і часто містять більше клітковини та фітонутрієнтів".

https://www.health.harvard.edu/blog/what-is-a-plant-based-diet-and-why-should-you-try-it-2018092614760

18) Міністерство охорони здоров'я Латвії

"Міністерство охорони здоров'я погоджується із твердженням про те, що вегетаріанська та веганська дієти корисні для здоров'я, а продукти харчування рослинного походження можуть забезпечити людину всіма необхідними поживними речовинами".

https://www.tvnet.lv/4900268/veselibas-ministrija-vegetariesu-un-veganu-uzturs-ir-veseligs

19) Датське ветеринарно-продовольче управління

"Дослідження також показали, що вегетаріанська (веганська) дієта пов'язана зі зниженням ризику деяких типів серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та ожиріння, а також деяких видів раку".

https://foedevarestyrelsen.dk/kost-og-foedevarer/alt-om-mad/de-officielle-kostraad/kostraad-til-dig/vegetarer-og-veganere

20) Клівлендська клініка

"Вегетаріанська (веганська) дієта дає безліч потенційних переваг для здоров'я.
Обираючи веганську їжу для отримання необхідних поживних речовин, замість того щоб покладатися на продукти тваринного походження, ви позбавляєтеся більшості насичених жирів і холестерину, які містяться у м'ясній їжі".

https://health.clevelandclinic.org/vegetarian

21) Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю

"Вегетаріанська (веганська) дієта при грамотному складанні раціону може задовольнити всі дієтичні потреби з дитинства до старості".

https://www.health.gov.il/English/Topics/Pregnancy/Childbirth/feeding/Pages/veg_babies.aspx