Чому веганки та вегани не вживають молоко

Чому веганки та вегани не вживають молоко

САМКИ БУДЬ-ЯКИХ ВИДІВ НЕ ДАЮТЬ МОЛОКО "ПРОСТО ТАК"

Веганки та вегани не використовують молочні продукти та їх похідні у будь-якому вигляді, оскільки молоко – це продукт експлуатації Тварин.
Молоко, як і яйця та мед, є результатом репродуктивного насильства. У молочній промисловості експлуатують корів, кіз, овечок, верблюдів, кобил, оленів, віслюків, лосів і навіть іноді кішок. У дописі мовапіде про корів, проте метод експлуатації інших Тварин, яких тримають заради молока, такий же.

Молоко з'являється лише після запліднення жіночої особини. Для появи молока корова має народити, після чого вона має обмежений час лактації. Багато людей помилково вважають, що лактація у корів постійна, що є результатом спесишистської пропаганди та людських стереотипів про Тварин.


КОРІВ ЗАПЛІДНЮЮТЬ НАСИЛЬНО

Для цього існують спеціальні люди – запліднювальники, які рукою проникають у тіло Тварини задля запліднення. Проникнення повторюється кілька разів. Крім того, що це само по собі аморально, дана процедура за фактом є репродуктивним насильством.

Після того, як корова народить, через місяць її зґвалтують знову.

Пологи – це болісний та ресурсозатратний процес, а через часті пологи корови просто не встигають відновитися.
Саме тому тривалість життя корови на молочних фабриках становить 3-5 років, оскільки їх організм не витримує подібного навантаження. Якщо Тварина не експлуатується (наприклад, у веганських притулках), корова може прожити від 20 до 35 років.


КОРОВАМ ВІДРІЗАЮТЬ РОГИ

Знероження. Це роблять задля того, щоб Тварини не бодалися та не могли себе захистити. Після процедури найчастіще рани гнояться та приносять додаткові страждання.

Корови у промисловості стають совсім беззахисними та перебувають у постійному стресі.


"Знерожування: телята 3-5 діб — втирання сильних лугів, кислот та ін. в роговий горбок; 2-3 тижні — припікання горбка термокаутерами; 4-8 тижнів — висічення трубчастим ножем; 3-6 місяців — висічення секатором; дорослі — надягання на основу рогу кільця з вакуумної гуми, відпадання рогів відбувається через 4-8 тижнів, або спилювання дротяною чи лучковою пилкою."

ПІСЛЯ 9 МІСЯЦІВ ВАГІТНОСТІ КОРОВИ НАРОДЖУЮТЬ ТЕЛЯ, АЛЕ ВОНИ ПРОВОДЯТЬ ДУЖЕ МАЛО ЧАСУ РАЗОМ

Зазвичай телят відвозять, залишаючи матір без можливості побути зі своїми дітьми. Корови переносять це дуже болісно: вони можуть бігти у напрямку машини, в якій відвозять теля, після чого всю ніч виють і страждають від емоційного болю.
Самців-телят відгодовують, а потім вбивають через декілька тижнів заради "телятини", а самок спідкає така ж участь, як і їх матерів – постійно "давати" молоко.

ДАЛІ НА КОРОВУ ЧЕКАЄ ЩОДЕННА БАГАТОГОДИННА ДОЙКА

Для того, щоб молока було більше, корову необхідно роздоювати, тобто регулярно доїти вим'я Тварини, інакше надої впадуть. Цю процедуру виконують спеціальні апарати. Нескінченне доїння призводить до пошкодження вимені, травм та натирання до крові.

Тому дуже часто корови страждають від маститу та інших захворювань, а через регулярне репродуктивне насильство відбуваються викидні.


ВІД ВЕЛИКОГО ВИМЕНІ У КОРІВ ОСЛАБЛЕНІ КОПИТА

Через селекцію, роздоювання та часте запліднення у корів стає надто неприроднє, величезне вимя. Тому у Тварин починаються захворювання опірно-рухового апарату, а копита не можуть втримати вагу, тому корови просто падають.

ТВАРИН ВБИВАЮТЬ, БО ВОНИ БІЛЬШЕ НЕ ПРИНОСЯТЬ ПРИБУТКУ

Практично все своє коротке життя корови на фермах проводять без руху. Тварини не бачать денного світла, не їдять трави і не проводять час зі своїми дітьми.

Через 3-5 років життя на фермі найбільш змучених хворобливими практиками і в напівнепритомності корів везуть на смерть. Тварин убивають, бо вони більше не приносять прибутку.

ДЛЯ ТОГО, ЩОБ КОРОВА ЗАВАГІТНІЛА, ПОТРІБНА СПЕРМА БИКА

Щоб здобути сперму, люди знову вдаються до насильницьких практик, які травмують Тварин. Ці процедури починаються з 10-місячного віку, а у віці 2-5 років биків вбивають, коли вони вже не можуть давати сперму.
Так як бики не можуть давати молоко, частину молодих бичків одразу вбивають на м'ясо.


НА ФЕРМАХ ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ЖОРСТОКОСТІ

Працівники будь-яких тваринницьких ферм стають жорстокішими. Можно знайти багато кадрів, як чоловіки б'ють та завдають шкоди ослабшим та беззахисним Тваринам.
Робота у тваринницві завжди пов'язана з пригнобленням інших відів та смертю, тому люди звикають до насилля. У світі, де зростає ріст виробництва та керівництво вимагає збільшення продуктивності, працівники не думають про добробут Тварин і бачать в них лише ресурси, які треба якомога швидше зробити "продукцією" - таким чином вони звикають до вбивств і тортур Тварин.


ТВАРИНИ В СЕЛАХ ТАКОЖ Є ОБ'ЄКТАМИ ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ РЕСУРСІВ

У бабусі в селі їх так само штучно запліднюють – для цього запрошують ветеринара, який зробить цю процедуру, або можуть купити корову, яке нещадавно народила, тому має молоко.
Також, як і у промисловості, корову роздоюють, вбивають бичків і корів, коли вони стають економічно невигідними та тримають лише задля отримання ресурсів.

У селі люди так само експлуатують Тварин, підтримуючи їхній майновий статус.


ВЕЛИКЕ ВИМ'Я ТА НАДЛИШОК МОЛОКА - ЦЕ НЕ ПРИРОДНО

У спокійній обстановці (наприклад, у веганських притулках) корови можуть доживати до старості, і їх не потрібно доїти.
Без процедур насильницького запліднення та роздоювання вим'я Тварини не збільшується в розмірах і дає стільки молока, скільки необхідно для теляти.

instagram: abstractusmicrosanctuary


МОЛОКО ЦЕ НЕ УНІКАЛЬНИЙ ПРОДУКТ

Насамперед, це – виділення та секреції корови, які містять нутрієнти, необхідні суто для телят, а не для людських дітей.

Кальцій та інші необхідні нутрієнти можна знайти в тофу, кунжуті, збагачених вітамінами та нутрієнтами рослинних напоїв (соєвих, вівсяних).

Сири можна зробити самостійно або придбати веганські, а для сирного смаку у стравах можна використовувати неактивні харчові дріжджі.

У каву, десерти та інше підійдуть соєвий, мигдальний, горіховий або вівсяний напої, а для отримання йогурту рослинний напій необхідно загустити (вівсянкою або крохмалем) і додати веганський стартер для йогуртів.

Усі варіанти альтернатив молоку можно знайти на нашому сайті у розділах
рослинні напої;
сир;
йогурти;
тощо.


НЕ ПІДТРИМУЙТЕ ЕКСПЛУАТАЦІЮ ТВАРИН

У нас є заміна практично всьому, у тому числі й молоку, а Тварини не мають іншого життя, воно в них лише одне.
Намає ніякого випрадання підримці експлуатації Тварин. Ми можемо вижити без молока та інших Твариних продуктів.

Не будьте егоїстичними: тільки веганство може допомогти тваринам перестати бути об'єктами та ресурсами для людей.

Авторка: Vegantron
Редагування: Anastasiaveganess